דלג לתוכן דלג לתפריט ראשי

לוגו קרנבל סירות הדרקון בירקון

קרנבל סירות הדרקון בירקון

חגיגה אדירה של שייט, תרבות וספורט, במעמד שגריר סין בישראל. עלו על הסירות – כל אחד יכול!

הפסטיבל הסיני הגדול, מסיבה, כיף ואקשן על המים – לקבוצות, ארגונים, משפחות ולקהל הרחב.

קרנבל?

כן, קרנבל סירות דרקון, ממש כמו בסין. בואו לשוט ולהתחרות  –

כל אחד יכול. (בהרשמה מראש ובתשלום).

חגיגות גם על גדת הנחל, וכניסה חינם לצופים!

איפה?

נחל הירקון, מרכז דניאל לחתירה, שדרות רוקח 2 תל אביב

גברים ונשים בפעילות קבוצתית

מי יכול להשתתף?

כולם! מתאים לגילאי 8 עד 120

כמה זה עולה?

1,650 ₪ לקבוצה של 11 משתתפים, 1,200 ₪ לקבוצה עד גיל 17
(המחיר כולל אימון הכנה לפני הקרנבל, והשתתפות בתחרויות בקרנבל)
כניסה לצופים חינם!

איך נרשמים?

מתקשרים 03-6990484 שלוחה 0. משריינים סירה, משלמים בכרטיס אשראי (אפשר גם בהעברה בנקאית או צ'ק), ממלאים טופס הרשמה קבוצתי, וטפסי הצהרה אישיים (להורדה כאן מתחת), לא שוכחים לעיין בתקנון, וקובעים מפגש אימון חוויתי לתאריך שנוח לכם.
באנר קרנבל סירות דרקון בירקון עם ראש דרקון מאויר - לחיצה על התמונה תוביל לעמוד הפייסבוק ותפתח בעמוד חדש

תחרויות לפי קטגוריות

ילדים חותרים בסירות דרקון

ילדים ונוער

נשים בפעילות ספורטיבית

נשים

משתתפים צוהלים בסירות

מעורב

קבוצות חותרים בפעילות לקבוצות וארגונים

מקומות עבודה

קבוצות חותרים יושבים בסירות דרקון

סיפור האגדה

מקור קרנבל סירות הדרקון במסורת הסינית בת למעלה מ-2,500 שנה. Qu Yuan, שהיה בן אצולה ומשורר, הוגלה מארצו עקב תככים פוליטיים. עם היוודע לו דבר כיבוש ארצו, לקח Qu Yuan אבן כבדה ונכנס עמה לנהר – במחאה על השחיתות. הכפריים מיהרו אחריו עם סירות אל הנהר, על מנת להצילו. כדי להרחיק שדים ורוחות רעות, הם הכו בתופים והשפריצו במים עם המשוטים. הם גם זרקו אורז לנהר, כדי שהדגים יאכלו את האורז ולא את המשורר האהוב. המסורת מספרת כי לילה אחד הופיעה רוחו של Qu Yuan, ודיווחה על דרקון הנמצא בנהר ומבקש מנחה. הרוח הורתה להכין לדרקון חבילות אורז עטופות במשי. החיפוש אחר Qu Yuan, והמאמץ להשביע את רצונו של הדרקון, הובילו למסורת – המתופף, הדרקון וחבילות האורז הפכו לחלק מהחג. כיום משמשות סירות הדרקון לפעילות חוויתית – ספורטיבית, וקרנבלים דומים מתקיימים ברחבי העולם.

על יום הקרנבל

ראשי הקבוצות מתכנסים כבר ב-7:00 בבוקר ומקבלים תדרוך ואישורי כניסה למעגן עבור חברי הצוות שלהם. לקראת הפתיחה החגיגית, יורדים המשתתפים לסירות ויוצאים בשייט אל נקודת הכינוס שלגדת הנחל.  בשעה 08:30 נפתח הטקס המסורתי, בו צובעים את עיני הדרקון, מפזרים אורז, כדי להשביע את הדרקון, ומכריזים על תחילת הקרנבל. בשעה 9:00 מוזנקת התחרות הראשונה בסירות, ומכאן לאורך כל היום מתקיימים מקצים בין הקבוצות בכל קטגוריה, עד למקצה הגמר, שאחריו משט ראווה חגיגי של כולם יחד. בזמן התחרויות על המים, מתקיימת על הגדה מסיבה עם מוזיקה ומגוון אטרקציות – להנאת הצופים והחותרים. הקרנבל מסתיים אחה"צ בהכרזת המנצחים והענקת מדליות ופרסים. שימו לב! הצוותים מוזמנים להכין תלבושת קבוצתית – צבעונית, מחופשת וקרנבלית. פרס מיוחד יוענק לקבוצה עם ההופעה השווה ביותר.

פסל סיני עתיק של דרקון

רוצים להשתתף?

להרשמה לקרנבל, התקשרו עכשיו 03-6990484 או כתבו לנו.

כל אחד יכול, וכל הקודם זוכה! בכל קבוצה צריכים להיות בדיוק 11 משתתפים. אפשר לרשום קבוצה של חברים ומשפחה, קבוצות של מקום העבודה, כיתה, בתי ספר, ילדים ונוער, וגם קבוצות של נשים בלבד. לפרטים המלאים יש לעיין בתקנון. אז למה אתם מחכים?

גלריה

דילוג לתוכן