דלג לתוכן דלג לתפריט ראשי

הזמנה לחולי פרקינסון

אימוני חתירה בסירות דרקון לחולי פרקינסון ולבני משפחתם – בואו למפגש התנסות חינם!
הפעילות בסירות תורמת לשיפור בסימני מחלת הפרקינסון, מתבססת על  EXTERNAL CUES ראייתיים ושמיעתיים, תנועות ארוכות וגדולות (LSVT BIG), וחיזוק שרירי הליבה, ומומלצת ע”י רופאים ומומחי תנועה.

חותרי הפארק

מחלת הפרקינסון משפיעה על יכולת התנועה. פעילות גופנית מסייעת לשמור על שרירים חזקים ולשפר את הגמישות והניידות, והוכחה כמשפרת את בריאות המוח. לדברי החוקרים, התעמלות עשוייה לסייע לחולי הפרקינסון לשמור על ניידות, ומאפשרת להם שליטה רבה יותר על בריאותם.

באימוני החתירה לחולי פרקינסון מושם דגש על שיפור ואתגור יכולת שיווי המשקל במנחים סטטיים ובתנועה, שיפור יכולת ייזום תנועה, שיפור תזמון התנועה, ותנועות רוטציה של הגו. 

חתירה, כחלק מתוכנית האימונים הכוללת, נמצאה על ידי חוקרים כמפעילת שרירים ברמה גבוהה, וכן כתורמת לשיפור במספר סימנים של מחלת הפרקינסון. בעת החתירה שרירים רבים בגוף עובדים בו זמנית – דבר אשר תורם רבות לחוזק השרירים, לשיווי המשקל, לסבולת לב ראה ולקורדינציה. אופי הפעילות בסירות משתלב בצורה אידאלית עם דרכי הטיפול המומלצות: עבודה על פי external cues- ראייתיים ושמיעתיים (החותר שלפניך בטור וקצב התוף), תנועות ארוכות וגדולות (lsvt big), כמו גם עבודה רציפה של שרירי הליבה.

קבוצת חותרי הפארק הוקמה ע"י עופר פז, ספורטאי, מדריך חתירה ופיזיוטרפיסט בוגר אוניברסיטת ת"א. תוכנית האימונים מותאמת לחולים בפרקינסון, וזוכה להערכה רבה מרופאים בכירים ומנהלי מרפאות תנועה בבתי החולים.

אנו מזמינים אתכם להצטרף אל 'חותרי הפארק' – קבוצת החתירה של חולי הפרקינסון ובני משפחותיהם. כחלק מפעילותכם בקבוצה, תתאמנו פעם או פעמיים בשבוע במפגשים בני כשעה וחצי, שכוללים לימוד טכניקה, ירידה לסירות, חתירה בירקון בצוות, שחרור ומתיחות.

לפרטים נוספים: 03-6990484 שלוחה 0 (מזכירות), או 050-8686670 (עופר פז).

כתבה על חותרי הפארק בתוכנית "רק בריאות" בערוץ2
קבוצה של המרכז הישראלי לכלבי נחייה חותרת בסירת דרקון

[/vc_column]
קבוצה של אנשים עם פרקינסון חותרת בסירת דרקון

רוצים להתחיל?

לתאום התנסות חינם, התקשרו עכשיו 03-6990484 או כתבו לנו.

הפעילות בימי ו' בשעות 07:50 – 09:30 במרכז דניאל לחתירה, שדרות רוקח 2, תל אביב, סמוך לחניון רידינג ולנמל תל אביב. מפגש ראשון חינם ללא התחייבות, ולאחר מכן, 250 ₪ למשתתף לחודש.

במפגשים תלמדו לחתור בסירות הדרקון המסורתיות, תפעילו את מירב שרירי גופכם, תשפרו את הקורדיניציה, ותהנו מחוויה צוותית ייחודית ומגבשת, מלאת ספורט וטבע בתל אביב!

דילוג לתוכן