דלג לתוכן דלג לתפריט ראשי

נשים מחלימות מסרטן

'חותרות לחיים' היא תוכנית ייחודית ופורצת דרך עבור נשים המחלימות מסרטן השד.

תוכנית הפעילות הקבוצתית בסירות דרקון נחשבת בעולם כמסייעת לשיקום פיזי לאחר כריתת בלוטת הלימפה, והוכחה מחקרית כמשפרת את איכות חיי המחלימות. התוכנית פתוחה לקליטת משתתפות וקבוצות חדשות.

חותרות לחיים

'חותרות לחיים' היא תוכנית תומכת לשיקום אקטיבי עבור נשים המחלימות מסרטן השד. משתתפות בה קבוצות של נשים, היוצאות פעם או פעמיים בשבוע לחתירה משותפת בסירת דרגון. הפעילות נמשכת לאורך כל השנה, כולל השתתפות בקרנבלים ותחרויות.

מחקרים בעולם הוכיחו את יעילות החתירה בסירות הדרגון לשיפור ושיקום מצבן של המתאמנות המחלימות במספר רב של פרמטרים, כולל פיזי, מנטאלי, תפקודי ורגשי. תוכניות דומות מתקיימות גם בקנדה, אוסטרליה, ארה"ב, ניו זילנד, צרפת, איטליה ועוד.

המשתתפות מספרות כי לתוכנית חשיבות אדירה עבורן, כחלק מתהליך ההחלמה והשיקום, כמעגל תמיכה ספורטיבי חברתי יוצא דופן, וככלי לשיפור איכות חייהן הגופנית והמנטאלית… קרא/י עוד >>

קבוצת נשים חותרות מניפות משוטים אל על

בתקשורת, בעולם ובמחקר

קבוצות של נשים מתחרות בסירות דרקון

שאלות ותשובות

מדוע חתירה בסירות מומלצת לאחר טיפול בסרטן השד?

בשנת 1996 הוביל רופא קנדי מחקר שהוכיח כי אימון של פלג הגוף העליון מועיל לנשים שעברו הסרה של בלוטת הלימפה, לאחר ניתוח חזה, ובפרט במניעת לימפודמה (מידע נוסף). הוא עשה זאת ע"י הקמה וניטור קבוצת חתירה בסירות דרקון. מחקר נוסף נעשה בבריטניה ב-2008 ואישר גם הוא את התוצאות החיוביות (מידע נוסף). כתוצאה ממחקרים אלו ונוספים, ישנן כיום בעולם מעל 100 קבוצות חתירה בסירות דרקון של נשים המחלימות מסרטן השד.

אני צריכה רקע ספורטיבי כדי להשתתף?

את לא צריכה רקע ספורטיבי או כושר מיוחד כדי להתחיל לחתור איתנו. אנחנו מקבלים בברכה חותרות בכל גיל ובכל מצב גופני (באישור רופא). את יכולה להתאמן ברמה שמתאימה לך, ולהתקדם בקצב שלך.

צריך לדעת לשחות?

את לא צריכה לדעת לשחות כדי להשתתף. ליתר ביטחון, תסופק לך חגורת ציפה שתוכלי ללבוש בסירה.

האם נרטבים?

חתירה בסירות דרקון היא פעילות ספורט ימי ואת עלולה להרטב מעט מפעולת המשוט במים. יש אצלנו מלתחות מסודרות, ותוכלי אם תרצי להתקלח ולחליף בגדים בנוחיות.

מה ללבוש לפעילות?

כדאי ללבוש בגדים קלים ונוחים ונעלי ספורט, ולהביא איתך בגדים להחלפה ליתר ביטחון – זהו ספורט ימי, ואת עלולה להרטב מעט. קחי בחשבון שכשחותרים מתחממים ומזיעים. לא מומלץ לענוד תכשיטים בזמן הפעילות.

האם ניתן לרשום חברה יחד איתי?

משפחה וחברים הם חלק חשוב מרשת התמיכה שלך, והם מוזמנים לחתור איתנו. עם זאת, לאחר שתרגישי בטוחה ומוכנה, אולי תעדיפי להשתתף ללא ליווי – זה יעזור לך להכיר את כולן ולהרגיש חלק מהקבוצה מהר יותר.

קבוצת נשים זוכות במדליות בטקס בקרנבל הדרקון
קבוצת נשים חותרות בסירת דרקון וצוחקות

רוצות להתחיל?

לתאום מפגש התנסות, התקשרו עכשיו 03-6990484 או כתבו לנו.

בכל סירה 6 עד 11 משתתפות. הפעילות מונחית ע"י מדריך/ה ימי מוסמך/ת. משך הפעילות היא כשעה, ותדירותה פעם עד פעמיים בשבוע.

את נפגעת ממחלת הסרטן? מכיר/ה מישהי שהתוכנית יכולה להועיל לה? אנחנו ערוכים לקליטת משתתפות חדשות – מוזמנות לפנות כיחידות או כקבוצה. חודש ראשון להתנסות חינם!

דילוג לתוכן